RETRO.roxette.cz

retro.roxette.czčeská verzeenglish versiondeutsche versionwww.roxette.cz

Uživatel

Přihlásit

2001 - rok evoluce

10.11.2006 - JDC-com
TN_2001-04.png

V roce 2001 vyšlo album "Room Service". Tuto dobu si můžete připomenout např. hodnocením skladeb Marií a Perem.

Ve druhé půlce roku přibyla možnost nechat si posílat titulky novinek na mobilní telefon (e-mail). K rozposílání nebyla používána SMS brána, ale e-mailová reprezentace mobilního čísla. Tato služba však postupem času ztratila na popularitě a dnes se již k posílání novinek nepoužívá.

7.11.2001 byla spuštěna první, velmi primitivní verze chatu. Tuto "událost" samozřejmě popisuje příslušná zpráva.

Na konci roku jsme začali organizovat první sraz (byl opravdu první?). Ten se nakonec konal v Praze 5.1.2002. Článek je zde. A fórum ke srazu zase zde.

Tak to byl rok 2001.

Diskuze ke článku - počet příspěvků: 0

Tak přece jen nejstarší vzhled nalezen

27.01.2006 - JDC-com
TN_2001-01.png

V prvním článku o historii roxette.cz jsem se zmiňoval o jakémsi starém vzhledu webu, který se mi nepodařilo najít. Naštěstí se to však částečně podařilo, takže si můžete připomenout toto období roku 2001.

Na webu byl k dispozici pouze guestbook a vcelku nic moc dalšího. Diskografie existovala, ale pouze staticky, později se vše muselo přepsat do databáze, včetně novinek.

Diskuze ke článku - počet příspěvků: 0

Rok 2001 - začátek roxette.cz

11.01.2006 - JDC-com
TN_2001-04.png

Historie webu roxette.cz se začala psát na začátku roku 2001, tenkrát ještě na adrese http://roxette.web3.cz, kde jsou dnes stránky autora jednoho z prvních grafických návrhů webu roxette.cz (viz obrázek).

Podoba webu se bohužel nezachovala, ale pamětníci si možná vzpomenou na žluté pozadí a jednoduché menu. Web měl zpočátku velmi omezený obsah. Jako první byl zprovozněn guestbook, do kterého přišel první příspěvek 4.2.2001 od brazilské fanynky.

Návštěvnost webu se první měsíce pohybovala okolo 20 unikátních IP adres denně.

Tento celý rok však byl nejen rokem koncertního turné Room Service, ale také rokem vývoje serveru roxette.cz, kde se během roku objevila první verze fóra, diskografie, biografie a ostatní části webu. Přibyla také možnost registrace, první registrovaný uživatel je Marhi.

Staly se také mnohé nepříjemné věci, mezi ně patří (z nepozornosti) nechtěné vymazání obsahu fóra. Od léta 2001 však běží už současná verze fóra (první příspěvek z 4.11.2001).

Ke zmiňovanému odkazu na jeden z prvních vzhledů serveru snad jen je třeba dodat, že na pozadí u menu byl černobílý obrázek Marie a Pera ohraničující menu. To se bohužel také nezachovalo.

Příště podrobně zmapujeme období druhé poloviny roku 2001, tedy hlavně období koncertu v Praze.

A jaká byla první novinka? Tak se zkuste podívat na http://www.roxette.cz/article1.html.

Diskuze ke článku - počet příspěvků: 0
© 2001 - 2006 roxette.cz